Zaczarowani futbolem

Partnerzy Akademii

           

Podaruj nam 1% podatku

Darmowy Program PIT

Błękitni TV

youtube

WSPIERAJĄ NAS

wejherowo-logo starostwo
gmina wejherowo logo gminy łęczyce

 programklub2017 

energaorlen655

Facebook

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Logowanie dla trenerów

Moduł logowania został utworzony dla trenerów pracujących w Akademii, żeby jako użytkownicy strony www.blekitni-wejherowo.pl mogli dodawać aktualne artykuły dotyczące prowadzonych przez siebie drużyn.Turniej o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Szemud dla rocznika 2004

ap dąbrowa 2004

14 grudnia 2013r odbył się turniej halowy pod patronatem Przewodniczącego Rady Gminy Szemud, organizowany przez Wejherowską Akademię Piłki Nożnej „Błekitni”. W rywalizacji wzięło udział 10 drużyn z województwa pomorskiego które rywalizowały w 2 grupach.

Grupa A : Błękitni Wejherowo 1, UKS Jedynka Reda 2, Arka Gdynia 2, UKS Mosty, MKS Orkan Rumia

Grupa B : Błękitni Wejherowo 2, UKS Jedynka Reda 1, Bałtyk Gdynia, AP Dąbrowa, Sapa Rumia

 

Następnie zawodnicy, których zespoły zajęły pierwsze dwa miejsca rozgrywali mecze półfinałowe, natomiast reszta drużyn grała już bezpośrednio o konkretną lokatę w turnieju. Najlepszym zespołem okazała się drużyna AP Dąbrowa Gdynia (na zdjęciu) która nie przegrała żadnego meczu, a w finale okazała się lepsza od UKS-u Jedynka Reda wygrywając konkurs rzutów karnych (FILM)

 

ZDJĘCIA Z TURNIEJU

 

Barwy naszej Akademii broniły dwie drużyny

Szczegóły dotyczące gry Błękitnych z rocznika 2004 poniżej

...

 

Błękitni Wejherowo rocznik 2004

błękitni 2004 w szemudzie

Już na starcie turnieju trafił nam się fantastyczny mecz pomiędzy chłopcami z naszej Akademii a zawodnikami Arki Gdynia. Nasi podopieczni zagrali bardzo dobre spotkanie remisując 1-1 a bramkę dla Błękitnych zdobył Dominik Leja.

Jeszcze większym pozytywnym zaskoczeniem turnieju okazała się nasza druga drużyna która po 2 meczach miała 2 punkty i do końca walczyła o wejście do półfinału. Warto zaznaczyć, że w drugim zespole byli chłopcy którzy niedawno rozpoczęli swoją przygodę z piłką nożną i w niektórych przypadkach był to występ debiutancki na oficjalnym turnieju. Tym bardziej wielkie brawa należą się naszym piłkarzom którzy pokazali wielki zapał oraz ogromną chęć do gry. Ostatecznie jednak drugi zespół zajął w grupie czwarte miejsce i walczył o lokatę 7.

Pierwsza drużyna prowadzona przez Dominika Leję, który był zdecydowanie najlepszym zawodnikiem Błękitnych zajęła drugie miejsce w grupie i w półfinale trafiła na drużynę AP Dąbrowa. Niestety w tym spotkaniu nie pokazaliśmy się z dobrej strony przegrywając aż 1-4 i została nam walka o najniższy stopień podium. W meczu o 3 miejsce nasz zespół ponownie spotkał się z Arką Gdynia. Najpierw bramkę na 1-0 zdobyła drużyna z Gdyni jednak niezawodny w tym dniu Dominik Leja wyrównał w fantastyczny sposób najpierw lobując ostatniego obrońcę a następnie spokojnie umieszczając piłkę w siatce. W regulaminowym czasie więcej goli już nie padło i o trzecim miejscu musiały zadecydować rzuty karne. Tutaj duże brawa należą się bramkarzowi Błękitnych Maćkowi Pawłowskiemu który co prawda najpierw nie strzelił swojego karnego, ale potem świetnie bronił dzięki temu nasi chłopcy mogli odebrać puchar za miejsce trzecie (FILM)

 

Podsumowanie turnieju.

Podsumowując możemy powiedzieć że turniej stał na wysokim poziomie zarówno sportowym jak i organizacyjnym. Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale a także paczkę słodyczy. Drużyny z miejsc 1-3 dostały również puchar oraz indywidualne upominki. Co jednak najważniejsze każdy z uczestników dobrze się bawił, rozwijał swoje umiejętności piłkarskie a także zdobywał doświadczenia sportowe w rywalizacji ze swoimi rówieśnikami. Na koniec jeszcze raz dziękujemy wszystkim zawodnikom, trenerom, rodzicom za udział w turnieju a przede wszystkim Przewodniczącemu Rady Gminy Szemud Grzegorzowi Lasowskiemu za objęcie patronatem całej imprezy.

 

WYNIKI TURNIEJU - PDF