Zaczarowani futbolem

Partnerzy Akademii

           

Błękitni TV

youtube

WSPIERAJĄ NAS

wejherowo-logo starostwo
gmina wejherowo logo gminy łęczyce

 programklub2017

Facebook

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Logowanie dla trenerów

Moduł logowania został utworzony dla trenerów pracujących w Akademii, żeby jako użytkownicy strony www.blekitni-wejherowo.pl mogli dodawać aktualne artykuły dotyczące prowadzonych przez siebie drużyn.Relacja z turnieju w Kosakowie

zdjecie 1 6

W niedzielę 29 listopada wybraliśmy się na turniej halowy rocznika 2005 w Kosakowie. Nasza akademia wystawiła aż trzy drużyny, które rywalizowały w dwóch grupach. W grupie A znalazł się zespół nr 1 a w grupie B zespoły 2 i 3. Łącznie w błękitnych barwach zagrały 22 osoby. Ekipa Błękitnych I rywalizację grupową zakończyła z bilansem 3 zwycięstw i jednego remisu, co dało awans do półfinału z pierwszego miejsca. W grupie B natomiast do samego końca ważyły się losy awansu. Błękitni II aby zakwalifikować się do półfinałów musieli w ostatnim meczu pokonać swoich kolegów z drużyny nr III. Mecz jednak zakończył się wynikiem 0-1 dla zespołu Błękitnych III. Tak więc w fazie pucharowej drużyna III walczyła o 9 miejsce w turnieju, drużyna II o 5 miejsce a drużyna I grała w półfinale z zespołem KP Gdynia. Po dobrym meczu i dwóch bramkach Oliwiera Osowskiego udało się wygrać 2-0 i zapewnić sobie awans do finału, w którym mieliśmy zmierzyć się z gospodarzami turnieju Mostami. Wcześniej jednak odbyły się mecze o miejsca, w których Błękitni III ulegli Mostom Czarnym natomiast Błękitni II wygrali w samej końcówce z AP Dąbrową zapewniając sobie 5 miejsce w turnieju. W końcu przyszedł czas na finał, który dostarczył nam wiele emeocji. Mecz zakończył się wynikiem bezbramkowym i o zwycięstwie musiały zadecydować rzuty karne. Zaczeliśmy bardzo słabo gdyż dwa pierwsze karne zmarnowaliśmy przy jednym strzelonym przez przeciwników. Tak więc trzecia seria mogła być dla nas ostatnią. Na szczęscie nerwy wytrzymał najlepszy zawodnik turnieju Oskar Nikadon i przedłużył nasze nadzieje. Musielismy jednak liczyć na pomyłkę ze strony Mostów i los nam sprzyjał, gdyż zawodnik rywala nie trafił w bramkę - musieliśmy więc rozegrać dodatkową serię. Do piłki podszedł nasz kapitan Tymek Hirsch i pewnie wykorzystał swoją szanse. Tym razem i rywale zdobyli gola, także kolejna runda przed nami. Do piłki podchodzi Tomek Chudziak i spokojnym strzałem oszukuje bramkarza rywali. Przeciwnicy nie trafiają w bramkę i tym samym zdobywamy  turniej po dramatycznej wręcz serii rzutów karnych. Warto dodać, że na indywidualne wyróżnienie załużył Oskar Nikadon, któy dostał statuetkę dla najlepszego zawodnika turnieju oraz Patryk Daleki, który przez cały turniej nie wpuścił żadnej bramki( nie licząc karnych w finale).

Wyniki:

Mecze grupowe:

Błękitni I - Orkan Rumia 2-0 (Nikadon, Stankiewicz)

Błękitni II - KP Gdynia 0-0

Błękitni III - KP Gdynia 0-2

Błękitni I - Mosty Czarne 1-0 (Chudziak)

Błękitni II - Mosty żółte 1-2 (Hallmann)

Błękitni III - AP Dąbrowa II 0-1

Błękitni I - AP Dąbrowa 1-0 (Chudziak)

Błękitni II - Dąbrowa II 2-0 (Patelczyk, Nowakowski)

Błękitni II - Mosty żółte 1-2 (Hallmann)

Błękitni I - Jedynka Reda 0-0

Błękitni II - Błękitni III 0-1 (Pienczyn

Faza pucharowa:

Półfinał:

 Błękitni I - KP Gdynia 2-0 (Osowski 2x)

Mecz o 9 miejsce:

Błękitni III - Mosty Czarne 0-1 

Mecz o 5 miejsce

Błękitni II - AP Dąbrowa 1-0 (Szymański)

FINAŁ

Błękitni I - Mosty żółte  0-0 (3-2) w karnych (Nikadon, Hirsch, Chudziak)

 

Składy:

Błękitni I : Daleki, Nikadon, Hirsch, Paczkowski, Osowski, Sekuła, Stankiewicz, Chudziak

Błękitni II: Pacanowski, Baranowski Mati, Baranowski Maciek, Hallmann, Patelczyk, Nowakowski, Szymański

Błękitni III: Pałasz, Klein, Chodubski, Szczypior, Pienczyn, Średziński, Łapiński

zdjecie 2 8