Zaczarowani futbolem

Partnerzy Akademii

           

Błękitni TV

youtube

WSPIERAJĄ NAS

wejherowo-logo starostwo
gmina wejherowo logo gminy łęczyce

 programklub2017

Facebook

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Logowanie dla trenerów

Moduł logowania został utworzony dla trenerów pracujących w Akademii, żeby jako użytkownicy strony www.blekitni-wejherowo.pl mogli dodawać aktualne artykuły dotyczące prowadzonych przez siebie drużyn.Czwarte i siódme miejsce w Turnieju Piłki Nożnej "Piłkarskie Nadzieje Polski" w Redzie

Nadzieje Piłki Reda

W niedzielę nasi zawodnicy rozegrali ostatni turniej przed wakacyjną dwutygodniową przerwą. Na obiektach sportowych MOSiR w Redzie zagrały dwie drużyny Błękitnych Wejherowo rocznika 2005. Błękitni Wejherowo I zagrali w składzie: Maciej Miller, Wojtek Sekuła, Mikołaj Nowakowski, Kuba Paczkowski, Tymek Hirsch, Szymon Szymański, Oliwer Osowski, Oskar Nikadon, Nikodem Szreder i Maciej Biliński, natomiast Błękitni Wejherowo II reprezentowali: Patryk Daleki, Filip Pałasz, Radek Dąbrowski, Mateusz Baranowski, Maciej Baranowski, Bartek Labudda, Maciej Hallmann, Tomek Chudziak, Czarek Stankiewicz, Krzysiu Jeziorek i Olaf Kowalczyk.

Pierwszy mecz rozegrali Błękitni II, zierzyli się w nim z drugą drużyną Bałtyku Gdynia. Początek meczu był wyrównany, akcje toczyły się pod obiema bramkami, do momentu gdy pierwszego gola zdobył Czarek Stankiewicz. Nasi zawodnicy poszli za ciosem i jeszcze trzykrotnie stworzyli dogodne sytuacje,  które za każdym razem finalizował Czarek. Wynik końcowy 4-0. Kolejne spotkanie zagraliśmy z UKS Jedynka Reda I i przegraliśmy ten mecz aż 5-0. Przyznać trzeba, że przeciwnik był zdecydowanie lepszy. Po tej porażce Błękitni II zagrali z Iskrą Gdynia, początek meczu nie ułożył się dobrze, gdyż straciliśmy bramkę po rzucie rożnym. Z upływem czasu graliśmy coraz lepiej, długo utrzymywaliśmy się przy piłce i stwarzaliśmy sporo ciekawych akcji. Bramkę wyrównującą zdobył Maciej Hallmann, który zaskoczył bramkarza strzałem w krótki słupek. Więcej goli nie padło i mecz zakończył się remisem 1-1. Najtrudniejsze spotkanie Błękitni II zagrali z UKS-em Mosty i podobnie jak w meczu z Redą przeciwnik na niewiele nam pozwolił i pewnie wygrał aż 0-9. Ostatni mecz w grupie z AP Dąbrowa musiał zostać przerwany przez ulewny deszcz, gdy pogoda się poprawiła zawodnicy znowu wybiegli na boisko, pierwszą bramkę zdobył Krzysiek Jeziorek, który tego dnia liderował w naszej drużynie. Zdobyta bramka rozluźniła naszą drużynę, która dała się zaskoczyć aż trzykrotnie. Wynik 3-1 utrzymywał niemal do ostatnich minut, końcówka należała jednak do nas a konkretnie do Tomka Chudziaka, który w 3 minuty zdobył dwie bramki. Zajęliśmy czwarte miejsce w grupie i czekał nas mecz o siódme miejsce, w którym zagraliśmy z Bałtykiem Gdynia I. W regulaminowym czasie gry nie padła żadna bramka, do rozstrzygnięcia meczu potrzebne były rzuty karne, w których wygraliśmy 2-1. Błękitni Wejherowo II zakończyli turniej na 7 miejscu.

Mecze grupowe:

Błękitni Wejherowo II  4-0  Bałtyk Gdynia II (cztery gole Czarka Stankiewicza)

Błękitni Wejherowo II  0-5  UKS Jedynka Reda I

Błękitni Wejherowo II  1-1  Iskra Gdynia (gol Macieja Hallmanna)

Błękitni Wejherowo II  0-9  UKS Mosty

Błękitni Wejherowo II  3-3  AP Dąbrowa  (Krzysztof Jeziorek, Tomek Chudziak x2)

Mecz o siódme miejsce:

Błękitni Wejherowo II  0-0  Bałtyk Gdynia I (2-1 w karnych) 

Pierwsza drużyna podobnie jak ich koledzy zaczęli od pojedynku z Bałtykiem Gdynia. Bardzo dużo niewykorzystanych sytuacji spowodowało że mecz zakończył się remisem 2-2 po bramkach Tymka Hirsch oraz Oliwiera Osowskiego. Po końcowym gwizdku sędziego odczuwaliśmy niedosyt spowodowany brakiem zwycięstwa.

Na szczęście wynik pierwszego meczu podziałał na nas jak zimny prysznic i od drugiego spotkania graliśmy już o wiele lepiej. Drugi mecz to ciężki pojedynek z Jedynką Reda II jednak jak wcześniej wspominałem nasi zawodnicy pokazali się z bardzo dobrej strony pewnie pokonując rywala. W turnieju świetnie prezentował się Tymek Hirsch, który rozpoczął strzelanie pięknym uderzeniem w samo okienko bramki a później dołożył jeszcze jedno trafienie również z dalszej odległości. Na listę strzelców wpisał się także Oliwier Osowski i mecz zakończył się pewnym zwycięstwem Błękitnych 3:0. 

Rozochoceni zwycięstwem z Redą nie daliśmy cienia szansy Zinie Połchowo, która zainkasowała aż 7 bramek nie zdobywając przy tym żadnej. Dotychczasowi strzelcy czyli Tymek Hirsch i Oliwier Osowski nie zawiedli i dwukrotnie pokonywali bramkarza przeciwników. Po jednym trafieniu dołożyli Maciek Biliński, Kuba Paczkowski i Szymon Szymański. Mecz zakończył się wynikiem 7-0

Kolejny mecz i trudny rywal z Gdańska. Mecz z Polonią rozpoczął się dla nas pomyślnie i na prowadzenie wyprowadził nas nasz kapitan Tymek Hirsch. Niestety po bramce niepotrzebnie się cofneliśmy do obrony i przeciwniek przez 15 minut dominował tworząc wiele okazji podbramkowych. Na szczęście dobra gra w obronie całego zespołu plus interwencje Maćka Millera pozwoliły nam dotrwać do końca meczu zachowując czyste konto bramkowe. 1-0 po bardzo emocjonującym meczu i awans do półfinałów z pierwszego miejsca w grupie.

Przed meczem o wejście do finału przeciwko pierwszemu zespołowi z Redy spadła ulewa i boisko pokryła woda. Miejscami tworzyły się kałuże uniemożliwiające normalną grę i chyba po raz pierwszy w życiu piłkarze mogli zagrać w tak ekstremalnych warunkach. Rozpoczęliśmy całkiem nieźle od bardzo ładnego gola Jakuba Paczkowskiego, który jak rasowy napastnik wbiegł przed obrońcę rywala i w sytuacji 1 na 1 z bramkarzem pewnie umieścił piłkę w siatce. Niestety to był koniec pozytywów w tym meczu i na boisku akcje toczyły się juz tylko w naszym kierunku. Podobnie jak z Polonią Gdańsk zbytnio się cofnęliśmy ale w tych warunkach przeciwnik zaskoczył nas trzykrotnie. Porażka 1-3 podłamała naszych zawodników gdyż mimo wielkiego wysiłku nie udało się awansować do finału. 

Mecz o trzecie miejsce to bój o przetrwanie. Nasza drużyna bardzo zmęczona po poprzednim spotkaniu przystąpiła do rywalizacji z ekipą Mostów. Zdziesiątkowani przez kontuzje nie mieliśmy zawodników na zmianę i niektórzy piłkarze resztkami sił końcczyli rywalizację w tym turnieju. Ewidentnie zabrakło nam paliwa i mecz zakończył się porażką 1-4 a honorowego gola dla Błękitnych ładnym strzałem w dalszy róg bramki zdobył Maciek Biliński dla którego było to pożegnalne trafienie gdyż od nowego sezonu zawodnik trafia do rocznika 2006.

Błękitni Wejherowo I 2-2 Bałtyk Gdynia (Hirsch, Osowski)

Błękitni Wejherowo I 3-0 Jedynka Reda II ( Hirsch 2x, Osowski)

Błękitni Wejherowo I 7-0 Zina Połchowo ( Hirsch 2x, Osowski 2x, Paczkowski, Szymański , Biliński)

Błękitni Wejherowo I 1-0 Polonia Gdańsk (Hirsch)

Półfinał

Błękitni Wejherowo I 1-3 Jedynka Reda I (Paczkowski)

Mecz o 3 msc

Błękitni Wejherowo I 1-4 Mosty (Biliński)