Zaczarowani futbolem

Podaruj nam 1% podatku

Darmowy Program PIT

Błękitni TV

youtube

WSPIERAJĄ NAS

wejherowo-logo starostwo
gmina wejherowo logo gminy łęczyce

 programklub2017 

energaorlen655

Facebook

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Logowanie dla trenerów

Moduł logowania został utworzony dla trenerów pracujących w Akademii, żeby jako użytkownicy strony www.blekitni-wejherowo.pl mogli dodawać aktualne artykuły dotyczące prowadzonych przez siebie drużyn.Zwycięstwo w turniej "Gdynia Cup 2015"

W miniony  weekend 16/17 maj wzięliśmy udział w turnieju "Gdynia Cup 2015" organizowanym przez AP Dabrowa Gdynia.

Dąbrowa - 20150517 163354

Relacja poniżej...

Pojechaliśmy do Gdyni  z nadzieją potwierdzenia dobrej gry naszego zespołu z turniejów ligowych. W pierwszym dniu zawodów gra chłopaków wyglądała przyzwoicie, może cieszyć dobra gra obronna i długie utrzymywanie się przy piłce, małym wypadkiem przy pracy było spotkanie z dobrze grającą ekipą z KP Gdynia, do którego chłopcy przystąpili zbyt rozluźnieni. W ostatnim meczu grupowym z Iskrą Gdynia chłopcy swoją dominację uwieńczyli dwiema bramkami i z 6 pkt. awansowaliśmy do rozgrywek Ligi Mistrzów.

Na początek drugiego dnia graliśmy z gospodarzami turnieju. Rozpoczęcie meczu nie było dla nas udane, przegrywaliśmy już 0:2 , fakt ten nie zdeprymował jednak naszych chłopaków, którzy dobrze wiedzieli jak mają grać i na co stać nasz zespół, rzucili wszystko na jedną szalę, presing na drużynie przeciwnika przyniósł zamierzony skutek, indywidualne akcje Mateusza Fuhrmanna zakończone bramkami  oraz gol Maćka Pawłowskiego z rzutu karnego doprowadziły do naszego prowadzenie 3:2,  jednak indywidualny błąd w obronie poskutkował utratą bramki i doprowadził do serii rzutów karnych, w których okazaliśmy się lepsi. W kolejnym meczu trafiliśmy na kolegów "zza miedzy" - Stolem Gniewino. Spotkanie jak zawsze zacięte, akcje toczyły się pod obiema bramkami, obrona karnego przez Maćka podbudowała zespół, który zaczął grać na bardzo dobrym poziomie, co udokumentował trafieniem gola przez Dominika Leja. Jednak nieuwaga i nonszalancja w obronie przyczyniła się do utraty gola i kolejnej serii rzutów karnych, z których wyszliśmy zwycięsko.

W finale spotkaliśmy się z dobrze grającą drużyną - Conrad Gdańsk. Mecz, jak przystało na finał był na wyrównanym , dobrym poziomie, chłopcy włożyli w to spotkanie resztki swoich sił. Pomimo rangi spotkania, utrzymywaliśmy się przy piłce, wymieniając sporo podań, każdy z zawodników wykonywał swoje zadanie w 100 %. Spokój i pewność swoich umiejętności przyniosły skutki w końcowce meczu. Po wybiciu autu przez Kamila Gruba, pięknym strzałem z woleja, pod poprzeczkę popisał się Mati Fuhrmann. Koncentracja w obronie i dobra gra zespołowa pozwoliła na utrzymanie pozytywnego rezultatu. Po ostatnim gwizdku  sędziego nastąpił wybuch radości zawodników :) mogliśmy cieszyć się z zajęcia I miejsca w klasyfikacji generalnej rozgrywek.

Możemy być zadowoleni z postawy naszych zawodników, jesli do każdego meczu będziemy podchodzić z takim zaangażowaniem i rozsądkiem w grze, możemy być dobrej myśli. Należy pamiętać jednak o tym , że nie można ani na sekundę spocząć na laurach. Trzeba ciężko pracować każdego dnia, aby chłopcy robili ciągłe postępy.

Skład zespołu:

Pawłowski - Karbownik, Miotk, Zalewski, Socha, Szatkowski, Leja, Fuhrmann, Gruba, Padejasek, Rzeppka, Szukieć.

Wyniki :

Dzień pierwszy :

Błękitni Wejherowo vs MKS Orkan Rumia  1:0  (bramka Leja)

Błękitni Wejherowo vs KP Gdynia 0:1

Błękitni Wejherowo vs Iskra Gdynia 2:0  (bramki Fuhrmann, Miotk)

Awans z 2 miejsca do Ligi Mistrzów :

Dzień drugi:

Błękitni Wejherowo vs AP Dąbrowa Gdynia I  3:3 (bramki: Fuhrmann 2, Pawłowski) , karne 4:3

Błękitni Wejherowo vs Stolem Gniewino 1:1 (bramka Leja) , karne 2:0

Finał:

Błękitni Wejherowo vs Conrad Gdańsk 1:0 (bramka Fuhrmann)