Zaczarowani futbolem

Podaruj nam 1% podatku

Darmowy Program PIT

Błękitni TV

youtube

WSPIERAJĄ NAS

wejherowo-logo starostwo
gmina wejherowo logo gminy łęczyce

 programklub2017 

energaorlen655

Facebook

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Logowanie dla trenerów

Moduł logowania został utworzony dla trenerów pracujących w Akademii, żeby jako użytkownicy strony www.blekitni-wejherowo.pl mogli dodawać aktualne artykuły dotyczące prowadzonych przez siebie drużyn.Turniej charytatywy dla dzieci z Pomorskiego Hospicjum

6 grudzień jest datą niezwykłą, szczególnie dla najmłodszych. To czas uśmiechu, moment, w którym świąteczna atmosfera powoli zaczyna być odczuwalna. 

Kiedy dostaliśmy zaproszenie na gdański, mikołajkowy turniej, organizowany na rzecz Pomorskiego Hospicjum dla dzieci od razu zdecydowaliśmy, że tego wyjątkowego dnia nie może tam nas zabraknąć.
Jako "Błękitni" nigdy nie odmawiamy okazji do gry w piłkę, tym bardziej jeśli łączy się to z szansą dodatkowej pomocy innym.
Poniżej znajduje się krótki opis turnieju...
 
 
Turniej przeznaczony był głównie dla roczników 2004 i 2005.
Ze względu na kursokonferencję odbywającą się w tym samym czasie we Władysławowie, do Gdańska nie mógł pojechać żaden z trenerów prowadzących powyższe roczniki, zatem na miejsce zawodów wybrali się trenerzy Mateusz Białk oraz Dawid Kowalski. Do reprezentowania naszej akademii oddelegowanych zostało pięciu chłopców z rocznika 2004, a także trzech z rocznika 2005. Całe przedsięwzięcie odbywało się na sali gimnastycznej XX LO, położonego na  gdańskiej Morenie. Mecze miały rozpocząć się około 14:30, ale lekki poślizg organizatorów sprawił, że zaczęliśmy nieco później. Okazało się również, iż zamiast planowanych ośmiu, zagra tylko 5 drużyn.  Dla nas jednak nie miało to większego znaczenia, z niecierpliwością czekaliśmy już na pierwszy gwizdek. 
 
Naszymi przeciwnikami okazały się trzy drużyny  reprezentujące fundację organizatora, które składały się z chłopców różnych gdańskich klubów. 
Ponadto do rywalizacji stanęła także drużyna SALOSu Gdańsk, ale ze względu na wiek dzieci (głównie rocznik 2003) musieli oni zredukować liczbę zawodników w polu z pięciu do czterech, aby dać szansę sprawiedliwej rywalizacji młodszym kolegom.
Pomijając dokładne wyniki wszystkich spotkań należy podkreślić, że "Błękitni", zarówno ze względu na postawę jak i jakość gry zaprezentowali się bardzo dobrze. Zaangażowanie, indywidualne dryblingi, efektownie rozegrane akcje i duża ilość strzelonych bramek - to definicje najlepiej oddające obraz naszych meczów. Świetną postawą wykazał się także bramkarz - Maciej Pawłowski, wyróżniający się dobrymi wyjściami przed pole karne. Zawodnikiem turnieju oraz najlepszym strzelcem został inny nasz przedstawiciel, Dominik Leja.
 
Najbardziej jednak cieszy nas, że młodzi Wejherowianie współpracowali jako jedna drużyna, bez podziałów na roczniki.  Mimo zwycięstwa w całych zawodach, nie zapomnieliśmy o celu, jaki przyświecał naszemu udziałowi, pogratulowaliśmy dobrej gry naszym przeciwnikom i podziękowaliśmy za zaproszenie wolontariuszom fundacji "Równe szanse". Miłym dodatkiem był pamiątkowy puchar, medale, ale również upominki sprezentowane przez Świętego Mikołaja (w końcu jak mogło go zabraknąć w swoje święto). :) Po pamiątkowym zdjęciu mogliśmy wyruszyć bezpiecznie do swoich domów.
 
Szczególne podziękowania dla Państwa Nikadon za pomoc w dotarciu na miejsce. :) 
Dziękujemy również wszystkim rodzicom za dyscyplinę czasową oraz godne wspieranie swoich pociech na trybunach!
 
W Gdańsku zagrali: Tymek Hirsch, Oliwier Pienczyn, Oskar Nikadon, Jakub Padejasek (kapitan), Hubert Kozłowski, Paweł Zadrowski, Dominik Leja (najlepszy strzelec zawodów), Maciej Pawłowski (bramkarz).