Zaczarowani futbolem

Partnerzy Akademii

           

Podaruj nam 1% podatku

Darmowy Program PIT

Błękitni TV

youtube

WSPIERAJĄ NAS

wejherowo-logo starostwo
gmina wejherowo logo gminy łęczyce

 programklub2017 

energaorlen655

Facebook

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Logowanie dla trenerów

Moduł logowania został utworzony dla trenerów pracujących w Akademii, żeby jako użytkownicy strony www.blekitni-wejherowo.pl mogli dodawać aktualne artykuły dotyczące prowadzonych przez siebie drużyn.Zbudujmy boisko w Wejherowie.

boisko

Drodzy sympatycy piłki nożnej w Wejherowie prosimy o poparcie Wniosku dotyczącego przeznaczenia środków finansowych z budżetu Miasta Wejherowa na 2018 rok na budowę pełnowymiarowego boiska "Na Wazie"

Treść wniosku - PDF

Podpisz TO - TUTAJ

Autorem wniosku jest wieloletni działacz piłkarski z naszego miasta Pan Jacek Przybylski, który od lat walczy o polepszenie bazy piłkarskiej w Wejherowie.

W 2015 roku wniosek dotyczący budowy pełnowymiarowego boiska złożony przez Pana Jacka został bardzo licznie poparty przez mieszkańców Wejherowa w głosowaniu w ramach budżetu obywatelskiego, podobnie było w roku 2016. Ze względu na regulaminowe ograniczenia finansowe nie jest jednak możliwe wybudowanie pełnowymiarowego boiska piłkarskiego, tylko za środki z budżetu obywatelskiego, tak więc kolejnego wniosku do budżetu obywatelskiego już Pan Jacek nie złożył. Wielokrotnie nas jednak zapewniał, że nie zamierza rezygnować z walki o nowoczesne boisko piłkarskie w Wejherowie. Rozwiązaniem wskazywanym przez Pana Jacka we wniosku jest przeznaczenie odpowiedniej kwoty z budżetu miasta Wejherowa na rok 2018.

Oczywiście Zarząd naszej Akademii i wszyscy trenerzy zdecydowanie popierają ten wniosek. Pod wnioskiem można się podpisać, żeby okazać wsparcie dla idei budowy pełnowymiarowego boiska w Wejherowie. Zachęcamy do włączenia się w akcję zbierania podpisów poprzez wydrukowanie LISTY i zebranie podpisów od członków swojej rodziny, sąsiadów, znajomych (osoby powyżej 16 roku życia).

Lista osób - PDF

Treść wniosku poniżej

...

 

Jako dwukrotny laureat Budżetu Obywatelskiego w latach 2015 i 2016 wraz z Zarządem, członkami, uczestnikami i sympatykami Wejherowskiej Akademii Piłki Nożnej „Błękitni” Wejherowo a także w imieniu całej wejherowskiej piłkarskiej społeczności popartej głosami mieszkańców zwracamy się do Pana Prezydenta i Rady Miasta Wejherowa o wygospodarowanie środków finansowych z budżetu Miasta na 2018 na budowę pełnowymiarowego boiska „Na Wazie”.

Piłkarskie środowisko jest najliczniejszą grupą sportową w naszym mieście. Od kilkunastu lat w przeróżny sposób informujemy miejskich urzędników, radnych, a także Pana Prezydenta o wielkiej i pilnej konieczności budowy pełnowymiarowego boiska do piłki nożnej dla naszych mieszkańców. Ubiegamy się o jego budowę, ponieważ nasze Miasto nie posiada żadnego takiego obiektu. Zabiegamy o jego budowę, ponieważ nasze dzieci do rozgrywek ligowych organizowanych przez Pomorski Związek Piłki Nożnej od kilku lat muszą korzystać z boisk w ościennych miejscowościach.

Komisja weryfikacyjna Pomorskiego ZPN nie dopuściła żadnego miejskiego boiska do rozgrywek. Są niewymiarowe i nie spełniają wszystkich standardów bezpieczeństwa. W tegorocznych rozgrywkach drużyny „Błękitnych” rozgrywają swoje mecze w Bożympolu Wielkim. Drużyna seniorów Gryfa trenuje bardzo często poza Wejherowem, aby płytę główną stadionu na Wzgórzu Wolności utrzymać w dobrej meczowej kondycji. Nadmiernie eksploatowane boczne boisko na Gryfie po obfitszej ulewie bywa nieczynne. Obiekty te nie są własnością miasta.

WAPN „Błękitni„ zrzesza w swych szeregach blisko 500 dzieci (chłopców, a także dziewcząt), „Gryf” to ponad 200 piłkarzy juniorów i drużyna seniorska. Na nowoczesne boisko czeka także kilkuset piłkarzy amatorów w grających w Wejherowskiej Lidze Piłki Nożnej. Łącznie to blisko 1000 regularnie grających w piłkę nożną osób. Ci wszyscy sportowcy gnieżdżący się na archaicznej „Jamajce” wielokrotnie zalewanej, bez szatni, wody i toalet są w nowoczesnych piłkarsko czasach niemal jak bezdomni.

Ogromny rozwój piłki nożnej powoduje także, ekspresowy rozwój infrastruktury w tej dyscyplinie. Niestety w naszym mieście jest to sprawa bardzo zaniedbana. Precedensem wstydliwym jest, by prawie pięćdziesięciotysięczne miasto nie posiadało boiska do ligowych, głównie dziecięcych rozgrywek.

Pierwsze kroki udało się zrobić poprzez udział w Budżecie Obywatelskim 2015 i 2016. Jest projekt, będą pierwsze prace ziemne z ubiegłorocznego Budżetu „Na Wazie”. Niestety dalszej części losów tej budowy nie ma w najbliższej perspektywie. Świadomi jesteśmy ogromnych wydatków, szczególnie na inwestycje drogowe naszego Miasta ale sprawa budowy boiska jest również bardzo, bardzo pilna.

Składamy zatem na ręce Pana Prezydenta i Pana Przewodniczącego powyższe pismo poparte podpisami zwolenników budowy boiska „Na Wazie” i liczymy na szybką jego realizację.

W imieniu własnym i mieszkańców naszego miasta prosimy o przedłożenie niniejszej sprawy na posiedzeniu Rady Miasta Wejherowa dotyczącej opracowywania budżetu Miasta na 2018 rok.  

Z poważaniem Jacek Przybylski

 

w imieniu Zarządu WAPN”Błekitni” Wejherowo

Dariusz German – Prezes Zarządu