Zaczarowani futbolem

Podaruj nam 1% podatku

Darmowy Program PIT

Błękitni TV

youtube

WSPIERAJĄ NAS

wejherowo-logo starostwo
gmina wejherowo logo gminy łęczyce

 programklub2017 

energaorlen655

Facebook

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Logowanie dla trenerów

Moduł logowania został utworzony dla trenerów pracujących w Akademii, żeby jako użytkownicy strony www.blekitni-wejherowo.pl mogli dodawać aktualne artykuły dotyczące prowadzonych przez siebie drużyn.Akcja Lato z Błękitnymi 2017 - relacja

Szóstą Akcję Lato z Błękitnymi (17-28 lipca 2017) zapamiętamy na pewno jako najbardziej deszczową z wszystkich dotychczasowych. Mieliśmy niemal połowę dni (4 na 10) w których, mniej lub bardziej padało. Mimo tego udało nam się zrealizować cały program zajęć, a z frekwencji również jesteśmy bardzo zadowoleni.

Łącznie w Akcji Lato z Błękitnymi 2017 wzięło udział 129 dzieci (68 grupa młodsza i 61 grupa starsza). Średnio w zajęciach uczestniczyło około 40 dzieci w każdej grupie. 

Szczególne brawa należą się 21 dzieciom które nie opuściły ani jednego dnia zajęć :
Grupa młodsza : Ksawier Baranowski, Michał Bochentyn, Lena Ciapa, Leon Ciapa, Tymek Dawidowski, Adam Panek, Kuba Słowi, Nikodem Tomczak, Tymek Wrosz i Olivier Zaręba. (10 dzieci)
Grupa starsza : Mikołaj Kłosowski, Kuba Konkol, Dawid Kotłowski, Tristan Kowalewski, Norbert Lemke, Czarek Marzejon, Olek Nurek, Olaf Roppel, Mateusz Tarnowski, Filip Wachowski, Kuba Nowociński (11 dzieci)

Warto dodać, że Norbert Lemke i Leo Ciapa nie opuścili żadnego dnia naszej Akcji od lata 2014 r., Kuba Konkol od lata 2015 r., a Tristan Kowalewski, Mateusz Tarnowski, Tymek Dawidowski, Lena Ciapa, Kuba Nowociński, Michał Nowociński, Michał Bochentyn od lata 2016 r. 

Najbardziej wytwałe dzieci w nagrodę zabraliśmy ostatniego dnia na sportową wycieczkę, podczas której rozegraliśmy mecze towarzyskie z Magic Football Academy z Londynu oraz zwiedziliśmy Osadę Średniowieczną w Sławutowie. Łącznie w wycieczce wzięło udział 46 dzieci. Dzień wcześniej podziękowaliśmy wszystkim dzieciom za udział w Akcji Lato z Błękitnymi 2017 wręczając pamiątkowe medale i drobne upominki.

Zrealizowanie Akcji było możliwe dzięki dofinansowaniu z Urządu Miasta Wejherowa za co bardzo w imieniu dzieci dziękujemy.

Przebieg Akcji Lato z Błękitnymi 2017 relacjonowaliśmy na bieżąco na Facebooku

Poniżej zapisy naszych relacji i linki do zdjęć

...

Poniedziałek - 17 lipca 2017 - ZDJĘCIA

W pierwszym dniu Akcji Lato z Błękitnymi ćwiczyliśmy głównie prowadzenie piłki. Trenerzy przygotowali też kilka berków, na koniec odbyły się tradycyjne mecze i oczywiście rzuty karne. W grupie młodszej w zajęciach uczestniczyło 39 dzieci, a w starszej 40. 

Wtorek - 18 lipca 2017 - ZDJĘCIA

Drugi dzień Akcji Lato z Błękitnymi za nami. Dziś rano postraszyły trochę chmury, ale jak się okazało lekki wiaterek je przegonił, tak więc ponownie mieliśmy świetną pogodę do gry w piłkę. Obie grupy trenowały dziś zwody. Starsi mieli okazję do doskonalenia swoich umiejętności w tym zakresie, a młodsi poznawali techniczne tajniki tego piłkarskiego elementu. Jutro będzie okazja wykorzystać te umiejętności podczas gier 1x1, 1x2. Frekwencja w dalszym ciągu utrzymuje się na poziomie 40 dzieci w grupie, co bardzo nas cieszy.

Środa - 19 lipca 2017 - ZDJĘCIA

Trzeciego dnia naszej akcji dzieci miały okazję do rywalizacji w pojedynkach 1x1. W związku z tym padło mnóstwo goli, dużo było też bardzo efektownych zagrań, zwodów i bezpośrednich starć o piłkę. Pogoda dopisała, frekwencja również. Na czwarty dzień zaplanowaliśmy małe gry.

Czwartek - 20 lipca 2017 - ZDJĘCIA

Dziś podczas zajęć królowały małe gry (2x2, 3x3, 3x2). Ta bardzo atrakcyjna forma zajęć często jest wykorzystywana przez trenerów naszej Akademii podczas treningów. Jak się okazuje świetnie też się sprawdziła podczas Akcji Lato. Intensywność tego typu zajęć jest duża, ale liczymy że nasi uczestnicy zachowali jeszcze trochę sił na jutrzejszy miniturniej. Zachęcamy do przychodzenia jutro w koszulkach swoich idoli. Mile widziani reprezentanci Polski, i oczywiście jak zwykle zawodnicy w strojach drużyn klubowych. W grupie starszej jutro zagramy na całe boisko, co niewątpliwie będzie sporą atrakcją. Dziękujemy za ufundowanie dla dzieci worka cukierków. P.S. Dziś mieliśmy rekordową frekwencję w grupie młodszej. W zajęciach uczestniczyło 48 dzieci.

Piątek - 21 lipca 2017 - ZDJĘCIA

Tak w dużym skrócie dziś podczas Akcji Lato z Błękitnymi padał deszcz. Nie była to jakaś ulewa, raczej drobna mżawka, ale z pewnością wpłynęła na zmniejszoną frekwencję na naszych zajęciach. W grupie młodszej w zajęciach uczestniczyło 31 dzieci, a w starszej 23. Oczywiście nie zmieniliśmy planu zajęć, czyli rozegraliśmy w obu grupach miniturnieje. W młodszej grupie najlepszym zespołem okazał się Bayern Monachium w składzie Kuba Słowi, Janek Dampc, Piotrek Hlebik i Robert Brzeski, a w grupie starszej FC Śledzie w składzie Tristan Kowalewski, Norbert Lemke, Filip Wachowski, Szymon Biniek, Alan Mudlaff, Olek Nurek, Dawid Kotłowski, Kordian Pienczyn. Drużyna Śledzi była bezkonkurencyjna w meczach grupowych, a w finale pokonała Drużynę Gwiazd po bardzo emocjonujących rzutach karnych 4-3. W sobotę i niedzielę odpoczywamy, a od poniedziałku 24 lipca rozpoczynamy drugi tydzień Akcji Lato, w którym z pewnością pojawią się małe gry, będzie trening strzelecki, potrenujemy podania, rozegramy kolejny miniturniej, a w piątek wybierzemy się na wspólną wycieczkę.

Poniedziałek - 24 lipca 2017 - ZDJĘCIA

Drugi tydzień Akcji Lato przywitaliśmy w bardzo licznej grupie. Kilka nowych osób jeszcze postanowiło dołączyć, co oczywiście bardzo nas cieszy. Dziś postawiliśmy na muzyczny początek zajęć i ogólnie sporo różnorodnych zabaw z piłką, a na koniec mecze i tradycyjny konkurs rzutów karnych. Powolutku musimy się już przymierzać do naszej piątkowej wycieczki. Tym razem wybieramy się do naszych kolegów z Anglii z Magic Football Academy którzy spędzają wakacje we Władysławowie

Wtorek - 25 lipca 2017 - ZDJĘCIA

Dziś zrobiliśmy mało zdjęć, ale za to trenowaliśmy aż miło. Wróciliśmy do tematu małych gier który już realizowaliśmy w poprzednim tygodniu. W małych grach dzieci wykorzystują wszystkie elementy techniki piłkarskiej, dodatkowo ćwiczenia są najbardziej zbliżone do ulubionego przez wszystkich meczu. Frekwencja na obu grupach dopisała. Łącznie we wtorkowych zajęciach wzięło udział blisko 90 dzieci. W środę potrenujemy podania. Będziemy też rozdawali zgody na wycieczkę (łącznie zabierzemy 40 dzieci, po 20 z każdej grupy). W czwartek ostanie już spotkanie na Jamajce i drugi miniturniej. W piątek jedziemy wspólnie na wycieczkę, tak więc zajęć na Jamajce nie będzie.  P.S.Dziękujemy rodzicom, którzy wsparli nas kolejną porcją ciasteczek pocieszenia :).

Środa - 26 lipca 2017 - ZDJĘCIA

Akcję Lato mieliśmy dziś tylko z nazwy. Jeszcze jeden lub dwa takie dni i oficjalnie zamienimy nazwę na Akcję Jesień. Pogoda jaka była widać na zdjęciach. Wiemy już, że dla całkiem sporej grupy naszych uczestników deszcz nie jest przeszkodą, tak więc do zajęć przygotowaliśmy się jak zwykle. Szkoda tylko że na zajęcia młodszej grupy nie zabraliśmy kaloszy, gdyż na boisku było pełno kałuży. Mimo to, nasi najmłodsi całkiem nieźle sobie poradzili z zaproponowanymi przez nas ćwiczeniami, a w meczach nikt na mokre boisko nie narzekał. Starsi mieli troszkę więcej szczęścia. Boisko już częściowo było suche, tak więc poćwiczyliśmy zgodnie z planem podania, a na koniec rozegraliśmy kilka meczów i tradycyjny konkurs rzutów karnych. Najwytrwalszym uczestnikom naszej Akcji rozdaliśmy zgody na wycieczkę do Władysławowa i Sławutowa, która odbędzie się w piątek 28 lipca

Czwartek - 27 licpa 2017 - ZDJĘCIA

Kolejny deszczowy dzień za nami. Powoli zaczynamy się już przyzwyczajać, że tak wygląda lato. Dziś odbyły się w obu grupach miniturnieje. Na zakończenie podziękowaliśmy dzieciom za 9 dni zajęć, pamiątkowymi medalami. Szczególne brawa należą się dzieciom które nie opuściły ani jednego dnia zajęć

Piątek - 28 lipca 2017 - ZDJĘCIA

Ostatni dzień Akcja Lato z Błękitnymi 2017 za nami. Dziś zabraliśmy 46 dzieci na sportową wycieczkę. Pierwszym naszym celem były wspólne mecze z drużyną Magic Football Academy z Londynu, a potem pojechaliśmy do Średniowiecznej Osady w Sławutowie. Oczywiście nie mogło się obyć bez deszczu, ale tym razem byliśmy doskonale przygotowani. Dzieci miały suche rzeczy na przebranie, a poza tym padało tylko "chwilkę". W trakcie zwiedzania Osady grupa młodsza wzięła udział w warsztatach piekarskich, a grupa starsza w gancarskich. Do Wejherowa wróciliśmy troszkę spóźnieni, ale zadowoleni z pełnego wrażeń dnia. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, za wspieranie naszej Akcji. W szczególności dziękujemy Urzędowi Miasta Wejherowa, za dofinansowanie całej Akcji, w tym wycieczki dla dzieci uczestniczących w Akcji Lato.