Zaczarowani futbolem

Partnerzy Akademii

           

Podaruj nam 1% podatku

Darmowy Program PIT

Błękitni TV

youtube

WSPIERAJĄ NAS

wejherowo-logo starostwo
gmina wejherowo logo gminy łęczyce

 programklub2017

Błękitne Przedszkole

błękitne przedszkole piłkarskie

Facebook

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Logowanie dla trenerów

Moduł logowania został utworzony dla trenerów pracujących w Akademii, żeby jako użytkownicy strony www.blekitni-wejherowo.pl mogli dodawać aktualne artykuły dotyczące prowadzonych przez siebie drużyn.Nocka Błękitnych w Funky Monkey

funkymonkey

Zapraszamy zawodników Błękitnych Wejherowo do udziału w pierwszej NOCCE BŁĘKITNYCH w SALI ZABAW FUNKMONKEY w Bolszewie

ZGODA RODZICÓW - PDF

Szczegóły poniżej

...

Czytaj więcej...

Wejher Cup 2019 o Puchar Starosty Powiatu Wejherowskiego dla rocznika 2008 - relacja

UKS Jedynka WC2019 2008 LM1 po raz 3

W sobotę i niedzielę 19 i 20 stycznia 2019 rozgrany został turniej halowy Wejher Cup dla rocznika 2008 o Puchar Starosty Powiatu Wejherowskiego. Turniej po raz trzeci z rzędu wygrała drużyna UKS- u Jedynka Reda. Co więcej drużyna z Redy w trakcie turnieju wygrała wszystkie 9 meczów. Jakby tego było mało drugi zespół UKS-u wygrał Ligę Europy. Gratulujemy trenerowi Michałowi Morgielowi, całej drużynie i oczywiście życzymy dalszych sukcesów.

Bardzo dobry turniej rozegrały też obie drużyny AP Banino, zajmując 2 miejsca zarówno w Lidze Mistrzów jak i Lidze Europy. Na trzecim stopniu podium w Lidze Mistrzów nasz turniej ukończyła drużyna Sztormu Kosakowo, a stawkę w Lidze Mistrzów uzupełniły Pogoń Lębork, Stolem Gniewino i Korony Żelistrzewo.

Obu drużynom Błękitnych Wejherowo nie udało się tym razem wejść do LM, po bardzo zaciętej rywalizacji nasze drużyny skończyły rywalizację na 3 i 4 miejscu w Lidze Europy. 

Gratulacje należą się też drużynie SP nr 9 Rumia która wygrała rozgrywki Ekstraklasy.

Do najlepszej piątki turnieju (TOP 5) wybrano następujących zawodników : D. Jankowski, E. Urbański (UKS Jedynka Reda), O. Sas (AP Banino), A. Hoeft (Stolem Gniewino), J. Jażdżewski (Pogoń Lębork)

Dziękujemy Staroście Powiatu Wejherowskiego  Gabrieli Lisius za objęcie patronatem naszego turnieju, obecność na turnieju, wręczenie pucharów i ciepłe słowa skierowane do młodych zawodników.

Dziękujemy Pomorskiemu Związkowi Piłki Nożnej za wsparcie całego cyklu turniejów Wejher Cup.

Dziękujemy Studio Szopena za pomoc w przygotowaniach do turnieju. 

Dziękujemy Studio Kleopatra za ufundowanie nagród rzeczowych dla uczestników turnieju.

Dziękujemy wszystkim którzy pomogli w organizacji turnieju, w szczególności młodym piłkarzom Gryfa Wejherowo, którzy pracowali przy obsłudze turnieju, oraz Pani Kasi Przybysz która w drugim dniu turnieju zrobiła mnóstwo pięknych zdjęć podczas naszej rywalizacji 

Dziękujemy wszystkim za udział w turnieju i zapraszamy na kolejne turnieje organizowane przez naszą Akademię.

ZDJĘCIA - 19.01.2019

ZDJĘCIA - 20.01.2019

DRUŻYNY

Poniżej RELACJA LIVE z tego wydarzenia

...

Czytaj więcej...

Wejher Cup 2019 dla rocznika 2008 o Puchar Starosty Powiatu Wejherowskiego - zapowiedź

plakatWC2019 2008CZ m

Przed nami drugi w tym roku turniej z cyklu Wejher Cup 2019. Tym razem w sobotę i niedzielę 19 i 20 stycznia chłopcy z rocznika 2008 zagrają o Puchar Starosty Powiatu Wejherowskiego. Sobota jest szczególnym dniem, gdyż nie tylko na Pomorzu, ale także w całej Polsce będzie trwała żałoba narodowa związana ze śmiercią Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. W związku z powyższym rozgrywki każdej z grup poprzedzone zostaną minutą ciszy. Nie będziemy też w tym dniu w trakcie trwania turnieju puszczali muzyki. Drużyny występujące w turnieju na znak żałoby mogą też zagrać z czarnymi wstążkami przyczepionymi do strojów. 

Zdecydowanym faworytem turnieju jest UKS Jedynka Reda, która triumfowała w Wejherowie w turnieju Wejher Cup zarówno w roku 2017 jak i 2018. Oczywiście liczymy też na dobry występ drużyny gospodarzy turnieju Błękitnych Wejherowo rocznik 2008. W roku 2017 Błękitni zajęli w tym roczniku 2 miejsce, a rok później 4 i 5 w Lidze Mistrzów. 

O miejsca w Lidze Mistrzów powalczą zapewne też drużyny Sztormu Kosakowo, GOSRIT-u Luzino, Korony Żelistrzewo, Stolemu Gniewino, AP Banino i SP 9 Rumia. Ciekawi jesteśmy postawy mniej nam znanej drużyny Vigo Tuchom. Groźny może okazać się także zespół Pogoni Lębork, który akurat w tym roczniku będzie gościł w Wejherowie po raz pierwszy, a w styczniu zajął 2 miejsce na turnieju Gedania Cup i 4 miejsce w turnieju Stolem Cup.

W Wejherowie zagra też kilka bardzo nieprzewidywalnych drużyn, które mogą sprawić bardzo przyjemną niespodziankę, ale mogą też zawieść swoich sympatyków. Do tego grona zalicza się na pewno drużyna KS Rozłazino, Wichra Wierzchucino, GAP Dąbrowa i Błękitnych Łęczyce

Za wszystkie drużyny mocno trzymamy kciuki i życzymy udanego turnieju

Szczegóły dotyczące turnieju Wejher Cup dla rocznika 2008 poniżej

...

Czytaj więcej...

1% podatku dla Błękitnych

1 procent dla Akademii

Informujemy, że od kwietnia 2014 roku WAPN Błękitni Wejherowo należy do Organizacji Pożytku Publicznego, nr KRS 0000402007, w związku z powyższym zachęcamy Państwa do przekazywnia 1% podatku na rzecz naszej Akademii. 

To proste i pozbawione formalności, wystarczy w swój PIT w odpowiednią rubrykę wpisać numer naszego KRS – 0000402007. Zachęcamy do skorzystania z pomocy Pana Jacka Przybylskiego (pracownika biura Akademii), który od kilku już lat pomaga w wypełnianiu deklaracji podatkowej.

Swoje pieniądze przeznaczycie Państwo na rozwój młodych piłkarzy, których w naszej Akademii jest już ponad 500. Zapewnienie tak wielu dzieciom odpowiednich warunków do doskonalenia swoich umiejętności nie jest rzeczą łatwą i nie może się obyć bez sporych nakładów finansowych (pensje trenerów, wynajęcie sal, boisk, zakup sprzętu treningowego). Działalność statutowa naszej Akademii finansowana jest głównie z comiesięcznych składek rodziców trenujących dzieci, rokrocznie otrzymujemy również dofinansowanie na ten cel z Urzędu Miasta Wejherowa, a także Urzędu Gminy Wejherowo. Realizujemy też projekty wspólnie z Starostwem Powiatowym w Wejherowie i Urzędem Gminy Łęczyce.

Dzięki tym wpłatom możemy w tym trudnym dla sportu czasie funkcjonować. Co więcej staramy się być Akademią jak najbardziej otwartą na potrzeby wejherowskiego społeczeństwa i bierzemy czynny udział w wielu akcjach promujących zdrowy i aktywny tryb życia, w tym także w akcjach charytatywnych.

Jesteśmy przekonani że 1% Twojego podatku przekazanego na konto naszej Akademii, to będzie dobra inwestycja. Wierzymy, że ludzi zaczarowanych futbolem, którym nie jest obojętny los dzieci i młodzieży nie brakuje. Być może to właśnie dzięki WAM w przyszłości będziemy mogli cieszyć się z sukcesów naszych podopiecznych, za co już teraz serdecznie dziękujemy.

Sprawozdania z działalności naszego stowarzyszenia publikujemy TUTAJ

 

Zachęcamy Państwa do obejrzenia naszej działalności w poprzednich latach

PODSUMOWANIE ROKU 2014

PODSUMOWANIE ROKU 2015

PODSUMOWANIE ROKU 2016

PODSUMOWANIE ROKU 2017

PODSUMOWANIE ROKU 2018

Czytaj więcej...

Relacja z Wejher Cup 2019 - rocznik 2006 - 12-13.01.2019

WC2019 2006 grupoweLM

W sobotę 12 stycznia 2019 od rywalizacji rocznika 2006 rozpoczęliśmy cykl halowych turniejów Wejher Cup. Łącznie w turnieju rozegranych zostało aż 81 meczów, drużyny strzeliły aż 296 bramek (średnio 3,65 na mecz). Najskuteczniejszym zespołem została drużyna Gryf Wejherowo - czarni, która łącznie wbiła rywalom 33 gole, w barwach tej drużyny grał też najskuteczniejszy zawodnik całego turnieju Maciej Biliński (12 goli). Mimo tak dobrej skuteczności gracze Gryfa Wejherowo musieli do ostatniego meczu turnieju walczyć o końcowe zwycięstwo, gdyż równie dobrze prezentował się zespół Gryfa Wejherowo 2007 złożony z rok młodszych chłopców trenujących pod okiem Tomka Kotwicy i Dawida Kowalskiego. Mecz pomiędzy tymi dwoma drużynami Gryfa zakońćzył się remisem 2-2, co w efekcie pozwoliło cieszyć się z końcowego zwycięstwa drużynie Gryf Wejherowo - czarni. Chłopcy z Gryfa Wejherowo rocznik 2007 mogą być jednak dumni ze swoich osiągnieć w tym turnieju (7 zwycięstw, 2 remisy, bramki 25-6), jako jedyni nie zaznali bowiem porażki, a do najlepszej piątki turnieju TOP 5 dostał się świetnie broniący Eryk Kwidziński, oraz podpora defensywy Olaf Roppel.  

Bardzo dobrze w naszym turnieju zaprezentowały się też tradycyjnie dwie drużyny Stolema Gniewino, które po świetnej sobotniej grze w niedzielę mogły się zaprezentować w Lidze Mistrzów. Pierwsza drużyna Stolema zajęła w całym turnieju 3 miejsce, a druga 6 dodatkowo Oliwer Szur został wybrany do najlepszej piątki turnieju (TOP 5). Wśród najlepszych zagrali także Latarnik Choczewo (4  miejsce) i Gryf Wejherowo - żółci (5 miejsce). Drużyna Latarnika rok temu wygrała Ligę Europy, tym razem była blisko podium w Lidze Mistrzów. Cieszymy się że do wyróżnianych przez nas już w ubegłym roku Filip Szymański i Kuba Grzybowski dalej utrzymują dobrą formę, dodatkowo świetnie w tym roku grał Lucjan Włodarczyk więc to jemu przyznaliśmy miejsce w TOP 5.

Warto wspomnieć jeszcze o drużynach Gedanii Gdańsk II (mistrz Ligi Europy) i Sztormu Kosakowo I (mistrz Ekstraklasy), a także o drużynie UKS-u Jedynka Reda, która pomimo sporych zmian w składzie w porównaniu do zeszłorocznej edycji (w której wygrała LM), prezentowała się podczas całego turnieju bardzo dobrze i do samego końca walczyła z Gedanią Gdańsk o zwycięstwo w Lidze Europy.

 

Dziękujemy Prezydentowi Miasta Wejherowa za objęcie patronatem naszego turnieju. Dziękujemy Michałowi Jelińskiemu (kierownik wydziału Kultury, Sportu, Spraw Społecznych, Promocji i Turystkiy UM Wejherowa) i Krzysztofowi Wickiemu (piłkarz WKS Gryf Wejherowo) za obecność na turnieju, wręczenie pucharów i ciepłe słowa skierowane do młodych zawodników.

Dziękujemy Pomorskiemu Związkowi Piłki Nożnej za wsparcie całego cyklu turniejów Wejher Cup.

Dziękujemy Studio Szopena za pomoc w przygotowaniach do turnieju. 

Dziękujemy wszystkim którzy pomogli w organizacji turnieju, w szczególności młodym piłkarzom Gryfa Wejherowo, którzy pracowali przy obsłudze turnieju. 

Dziękujemy wszystkim za udział w turnieju i zapraszamy na kolejne turnieje organizowane przez naszą Akademię.

      

ZDJĘCIA 12.01.2019

ZDJECIA 13.01.2019

ZDJĘCIA DRUŻYN 

Poniżej zapis RELACJI LIVE z turnieju. 

...

Czytaj więcej...